Een levensveranderend bezoek - zorgen voor een moeder en haar kinderen

vrijdag 11 november 2022

"God hoort elk onuitgesproken woord, ziet elke ongeziene wond, herstelt elke ondraaglijke pijn. Heb vertrouwen en wees sterk."

Onbekend

Kun je je het gevoel voorstellen om als baby geadopteerd te worden? Nou, zo begon het verhaal van *Henni. Nadat ze een paar weken op deze wereld was, adopteerde een ultraorthodoxe familie Henni. Maar toen Henni 16 werd, liep ze weg van huis en van haar familie. Ze leed onder misbruik en wilde daar niet meer blijven. Als gevolg daarvan dwaalde ze op straat rond zonder enig gevoel van identiteit en verbondenheid. Uiteindelijk vond ze een veilig en warm tehuis in het centrum van Israël, speciaal voor meisjes in risicosituaties. Na een verblijf van twee jaar was het tijd om in dienst te gaan bij de IDF. Tijdens haar dienst ontmoette ze haar toekomstige man en kort daarna trouwden ze.

Na de geboorte van hun tweede kind verdween de vader en kwam nooit meer terug. Hierdoor voelde Henni zich opnieuw afgewezen en helemaal alleen. Ze had geen tijd om medelijden met zichzelf te hebben. Ze moest voor haar peuter en baby zorgen zonder werk, zonder familie waar ze terecht kon voor hulp, zonder inkomen en zonder steun. Ze was dankbaar dat ze haar twee kinderen had, maar ze wist niet hoe ze voor haar kinderen en zichzelf moest zorgen.

“Wee de onrechtvaardige rechters en zij die slechte wetten uitvaardigen, ‘zegt de Here, ‘zodat er geen gerechtigheid is voor de armen, weduwen en wezen. Zelfs zij worden door hem beroofd.  — Jesaja 10:1-2

In een poging te overleven tegen alle verwachtingen in, begon Henni te werken met oudere mensen. Ze maakte voor hen schoon en zorgde voor hun behoeften. Het was zwaar en het inkomen dekte niet de maandelijkse basisuitgaven zoals huur, nutsvoorzieningen en de rest.

Er kwam een verzoek van de sociale autoriteiten om haar bij te staan. Het team van Visie voor Israël bezocht Henni bij haar thuis. In het appartement waar ze woonde ontbraken de meest elementaire meubels, geen stoelen, geen tafel, kapotte bedden. De oude roestige koelkast was leeg en had geen eten. De kinderen hadden honger en leden aan ondervoeding. Ook Henni leed aan gezondheidsproblemen door gebrek aan voedzaam voedsel, wat slechts een klein symbool was van haar moeilijke lichamelijke en geestelijke toestand.

Dit bezoek aan Henni's huis was een keerpunt voor de familie en voor onze medewerkers. We beseften meteen dat Henni iemand heel bijzonder is. Vanaf dat moment kreeg het gezin voortdurend steun in de vorm van voedselpakketten en financiële tegoedbonnen, meubels, een nieuwe koelkast, schooltassen voor de kinderen, kleding en verwarming. Al deze voorzieningen hielpen haar beseffen dat haar gebeden waren verhoord. Terwijl ons team van Henni hield, zagen we hoe ze nooit iets verwachtte en altijd iets terug wilde geven. Ze had letterlijk niets en toch wilde ze het weinige dat ze had aan ons geven, zodat we anderen in nood konden zegenen. Op een keer overhandigde ze ons een zak met gloednieuwe kleren die ze van een andere liefdadigheidsorganisatie had gekregen. Ze zei: "Ik heb deze mooie kleren niet nodig. Geef het alsjeblieft aan een behoeftig gezin".

Henni's leven veranderde. In de loop der jaren zagen we hoe ze gelukkiger werd, voor zichzelf begon te zorgen en er gezonder uitzag. Ook haar kinderen gingen er sociaal op vooruit en deden het veel beter op school.

Met een dankbaar hart stuurt Henni ons berichten van zegeningen en dankbetuigingen. Ze laat nooit een gelegenheid voorbijgaan om ons kantoor te bellen om ons werk en ons team te zegenen. Elke feestdag en elke paar maanden belt ze ons op om simpelweg te zeggen: "Ik hoop dat het goed met jullie gaat. Ik bel gewoon om jullie te laten weten dat jullie in mijn gedachten en gebeden zijn".

We vinden het heerlijk om er gewoon voor anderen te zijn en de echte verandering te zien bij degenen die we door de jaren heen hebben omarmd. Er zijn duizenden jonge mensen die op zoek zijn naar een oor om te horen, een oog om te zien en een hart om te geven.

De oprechte woorden van dank en zegen geven ons weer hoe essentieel de hulp is voor de ontvangers. God opende de deuren voor u en ons om tot zegen te zijn, en wij beschouwen dit als een geweldige kans en een voorrecht.

Wij nodigen u uit om met ons samen te werken terwijl God ons gebruikt om een enorme impact te hebben op de kostbare levens hier in Israël.

“Ik ben er zeker van dat God op de grote dag van Christus Jezus het goede werk dat Hij onder u begonnen is, zal voltooien.” — Filippenzen 1:6

*Naam is veranderd.

Bent u bereid Israël te zegenen, een verschil te maken in het leven van mensen en mee te werken aan Gods plan voor het herstel van het land Israël?

Recente Gerelateerde Verhalen

Lees onze laatste gerelateerde verhalen en updates.
Liefde & steun die nooit opgeeft
Liefde & steun die nooit opgeeft
zaterdag 22 juni 2024
Onze 30-jarige toewijding aan Israël
Onze 30-jarige toewijding aan Israël
zaterdag 29 juni 2024
Een levensreddende donatie
Een levensreddende donatie
zondag 19 mei 2024

Download de VVI Nieuws App!

Blijf OP DE HOOGTE van belangrijke gebeurtenissen van over de hele wereld.
LEER hoe ze verband houden met Bijbelse profetieën.
BID voor genade en voorziening waar dat het meest nodig is.

app Playgoogle Play

Ontvang het laatste nieuws & updates

Blijf op de hoogte. Ontvang de laatste verhalen en updates uit Israël. Steun ons in gebed!

Door verder te gaan, ga ik akkoord met de gebruiksvoorwaarden en het privacybeleid.

Blijf Betrokken

Neem contact op

Vision for Israel
P.O. Box 7743
Charlotte, NC 28241
United States
E: info@visionforisrael.com
T: +1 (704) 583-8445
F: +1 (704) 583-8308

Hazon Le’Israel
P.O. Box 9145
Modi'in, 7178451
Israel
E: info@visionforisrael.co.il
T: +972 (8) 978 6400
F: +972 (8) 978 6429

Vision for Israel is een 501(c)(3) van belasting vrijgestelde liefdadigheidsinstelling. Alle bijdragen die bestemd zijn voor specifieke projecten worden aan die projecten besteed, en we kunnen tot 20% inhouden voor het beheer van de gift. Af en toe ontvangen we meer bijdragen voor een bepaald project dan verstandig aan dat project kan worden besteed. Als dat gebeurt, gebruiken we deze fondsen voor een soortgelijke dringende behoefte.

Ontworpen & ontwikkeld door WITH LOVE INTERNET